Vitrin Dekorları

Mağazacılıkta vitrin kullanımının geçmişi 18. YY’a kadar uzanıyor ve o tarihlerde Londra’da perakendecilikle uğraşan Francis Palace vitrin üzerinde gerçekleştirilen çalışmaların satışa olan olumlu etkisini keşfediyor. Gerçekten de insanlık tarihine bakıldığında çok çok önceden dükkanların pencereleri sadece içeriye ışık girişi görevini üstlenirken bugün belki de en çok satılan, en fazla ilgi gören ve en dikkat çekici ürünleri mağazaya bile girmeden vitrinler sayesinde kolay bir şekilde görebiliyoruz.

Perakendecilikte vitrinin bir pazarlama kolu olarak ele alınması hızlı geri dönüş sağlaması nedeniyle günümüz de dahil olmak üzere önemini korumaktadır. Mal ve hizmetlerin vitrin üzerinden sunumunu vitrin dekorları kullanarak daha cazip hale getirmek birçok firmanın vazgeçilmez pazarlama yönetimlerinden biridir. Bir spor mağazası vitrin dekoru kış sezonu için kayak ve outdoor aksesuarları ile birlikte birçok dikkat çekici ayrıntıyı içerebilir; kamp ürünleri satan bir mağazada yine vitrin dekoru olarak bir kamp alanı kurulabilir.

Günümüzde teknoloji, tekstil, moda, kozmetik, ayakkabı, sağlık ve ihtiyaç malzemeleri, kuru temizleme, dekorasyon, eğlence / çocuk ve akla gelebilecek birçok sektörde vitrin dekorları uygulanabilmektedir. Özellikle uygulanmış başarılı vitrin dekoru çalışmalarını birçok AVM’de görebilirsiniz.

BUCROS alanında uzman sanatkar ve heykeltıraşları ile İstanbul’da vitrin dekoru yapan firmalar arasında özel yapım vitrin dekoru konusunda en iyi seçenekler arasındadır. Görsel mağazacılık alanında vitrin dekorları kullanarak daha etkili sonuç veren çalışmalara imza atmak istiyorsanız BUCROS’un bu alandaki deneyim ve hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Vitrin dekoru olarak sadece mağaza girişi düşünülmemelidir. Günümüzde özellikle tekstil sektöründe hizmet veren perakende mağazaların birçoğunun çocuk bölümünde çizgi film ve animasyon filmlerinin lisanslı ürünlerine rastlanabilmektedir. Çizgi karakter heykeli yaptırma ile mağazaların çocuk bölümü zenginleştirildiğinde ve vitrinde bu tarz bir sergileme gerçekleştirildiğinde bunun satışlarınıza olan yansımalarını çok kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Müzik enstrümanı satan bir mağazada ikonik gitar çalan bir sanatçının heykelini sergilemek, bir oyun parkı veya eğlence tesisinde çocukların sevdiği heykeller arasında bulunan masal kahramanları veya ilgi göstereceği korsan heykeli yaptırmak hizmet verdiğiniz bölgede daha fazla ilgi gören bir işletme olmanızı hızlı bir şekilde sağlayacaktır. Yazının devamı için resimlerin sonrasına geçebilirsiniz 

Tekstil Vitrin Dekorları

Vitrin denince her ne kadar akla mağazaların girişinin bulunduğu camekan kısım gelse de özellikle süpermarket gibi büyük alanlarda ve çok fazla ürüne sahip bölgelerde de mağaza içi dekor kullanımı yapılabilmektedir. Örneğin; bahçe ürünleri satılan bölgede ağaç veya doğaya yönelik dekor kullanımı, balık tezgahında balık heykelleri bulundurmak veya bir balıkçı kayığı ve ağlarla daha ilgi çekici bir satış alanı elde etmek mümkündür. Benzer şekilde televizyon satışı yapılan elektronik bölümünde bilim-kurgu filmlerinden çıkmış havaya sahip dekorlar veya çeşitli dikkat çekici heykel ve ikonik ünlü heykellerin tercih edilmesi yine bir hareketlilik sağlayacaktır. Tekstil vitrin dekorları sektörde en fazla tercih edilen çalışmalar arasındadır.

BUCROS size en kaliteli malzemelerle uzun ömürlü ve gerçekçi heykel ve dekor seçenekleri sunmaktadır. BUCROS en kaliteli malzemelerden ürettiği sanatsal çalışmalar ile otellerdeki mağaza vitrin dekorları gibi sunumun önemli olduğu ve müşterinin dikkatinin çekilmesi gereken mağazalarda etkileyici vitrin dekorları ile fark yaratmaktadır. Özellikle tekstil vitrin dekorları için yılbaşı vitrini nasıl olmalı, bayram alışverişi için vitrin nasıl süslenmeli, sevgililer günü mağaza vitrini çalışmaları, anneler – babalar günü dükkan süslemeleri gibi konularda bize mutlaka ulaşmanızı öneriyoruz.

AVM Vitrin Dekoru

AVM’lerde birçok farklı sektörde mağaza yer almaktadır ve AVM vitrin dekorları hem mağazanın hizmet verdiği alana göre, hem sezona göre, hem de özel günlere göre dikkat çekici olmaktadır.

Yan yana veya karşılıklı gözlük satan iki mağaza düşünün. Birinin vitrininde sadece gözlük ve fiyatlar varken diğerinin standında da güneşlenen bir aile, yazı yazan gözlüklü bir çalışan veya spor gözlük takan bir sporcu gibi heykeller olsun. İyi vitrin dekoruna sahip olan dükkanın müşteri sayısı günün her saatinde belirgin şekilde üstün olacaktır. Müşterilerin dikkati öncelikli olarak dekorlarla çekilebilmektedir ve trende uygun şekilde dekorlar üretebilmek için de fikirlere ihtiyaç vardır.

BUCROS vitrin dekoru imalatı yapan en iyi firmadır ve size konseptinize yönelik satış artırıcı özellikte heykel ve dekor seçenekleri sunarak uzun vadeli bir çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Dekor kullanımının özellikle çocuklara yönelik hizmet veren giyim ve oyuncak gibi perakendecilikte ve sinema salonlarında son derece ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Çanta satışı yapan bir mağazada vitrin dekoru olarak çanta tutan heykel kullanımı, bir gelinlikçi veya damatlık satan bir dükkanda evlilik hazırlığı yapan çiftlerin soyut veya somut heykel çalışmaları veya medikal sektöre yönelik ürün satışı yapan yerler gibi spesifik sektörler için özel vitrin dekorları konusunda BUCROS size sınırsız bir hayal gücü imkanı sunuyor.

Fuar Standları Dekor

Dekorun en önemli olduğu yerlerden birisi fuar alanlarıdır. Ziyaret ettiğiniz fuarları aklınıza getirin ve en fazla hangi stantların ilgi çektiğini bir düşünün. Elbette eğlenceli ve dekor olarak gerçekten standart çizginin dışına çıkmayı başarabilen stantlar yoğun şekilde ilgi görüp haberlere bile çok kolay şekilde konu olabiliyor. Örneğin bilgisayar oyunu tanıtımı yapılan bir stantta oyundan bir sahneyi konu ederek, oyun karakterlerinin heykellerini bir dekorasyon içinde sunmak fuarı ziyaret eden herkesin standa ilgi göstermesini sağlayacaktır.

BUCROS fuar stantları dekor konusunda da uzman bir firmadır ve bugüne kadar farklı sektörlerde birçok markaya fuar standı dekor hizmeti vermiştir. Sektörü her ne olursa olsun BUCROS’un sanatkar ve heykeltıraşlardan oluşan uzman ekibi size en dikkat çekici fuar standı dekoru örnek çalışmalarını sunacaktır. Üç boyutlu modelleme ile fuar standları için heykel ve dekor üretimi BUCROS’un uzmanlık alanlarından sadece birisidir. Dükkan ve mağazacılık konusundaki vitrin dekoru deneyimlerini sektör fark etmeksizin fuarcılığa da başarılı bir şekilde entegre edebilen BUCROS, 6 metre uzunluğa kadar heykel ve dekor imalatı gerçekleştirebilmektedir. Eğer siz de fuarın en çok ilgi gören standı olmayı istiyor ve fuarın en çok konuşulanları arasında yer almayı planlıyorsanız BUCROS bu konuda size fikir sunmaya hazır.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ