Tasarım Heykel

Tasarım Heykeller

Heykel, plastik veya sert malzemelerin üç boyutlu sanat nesnelerine dönüştürüldüğü bir formdur. Tasarımlar bağımsız nesnelerde, yüzeylerdeki kabartmalarla, oymalarla veya tablolardan izleyiciyi saran bağlamlara kadar değişen ortamlarda somutlaştırılabilmektedir. Tasarım ise, heykel gibi bir sanat eserinin, yapının veya makinenin şekli ve yapısı itibariyle yapılacak bir taslak veya plan anlamına gelir. Bir sanat eserindeki biçimler öğelerin yapısı veya organizasyonu yani kompozisyonunu oluşturuyor diyebiliriz. Fikirler emsalsizdir.

Açık Alanlarda Heykel Tasarımı

Fikirde çıkan ve üzerinde çalışılarak oluşturulan taslaklar doğrultusunda yaratılan ve yapılan heykellere tasarım heykeller denir. Günümüzde birtakım malzemelerin üç boyutlu sanat nesnelerine dönüştürülerek yapılan birçok tasarım heykeller vardır. Bireysel olarak yapabileceğiniz gibi istediğiniz bir tasarımı da yaptırma imkânı bulabileceğiniz dünyamızda bu konuda sınır yok diyebiliriz. Çünkü tasarımlar bağımsız nesnelerde, değişen ortamlarda somutlaştırılabilir olan yüzeylerdeki kabartma veya tablolara kadar geniş bir alanda yapılabilir.
Günümüzde birçok heykel türü vardır fakat bunlar genellikle ikiye ayrılabilir türdedir.

Dış Mekanları Isıtan Estetik Heykeller

Bir formu oluşturmak için malzemenin büyük ölçüde eklendiği ek heykel. Bu heykeller genelde kil, balmumu, karton, kartonpiyer gibi malzemeler kullanılarak oluşturulur. Diğeri de malzemelerin sırasıyla alındığı taş, ahşap, buz gibi maddelerle yapılan indirgeme heykeli diyebiliriz. Bu malzemeler kullanılarak yapılan hayvan, insan veya eşyaların üç boyutlu olarak tasarlanıp üretilmesi tümüyle heykeli kapsar. Bu malzemeler oyularak, yontularak veya döküm tekniği kullanılarak biçimlendirildiği süreçtir. Heykeller insan eliyle yapılan üç boyutlu eserlerdir.

Tasarım heykelleri yapmak için kullanılan malzemeler

Fiberglas, Mermer, taş, kil, alçı, beton; dekoratif heykeller için tunç, bakır, kalay, alüminyum, kalay, altın ve kurşun gibi madenler ile beraber alçı ve kil gibi malzemeler de kullanılarak en kaliteli dekoratif ve tasarım heykeller yapılabilir. Bucros Art olarak müşterilerimiz de isteği doğrultusunda en kaliteli dekoratif ve tasarım heykel üretimi yapıyoruz.

Müşterilerimizin çeşitli organizasyonlarda kullanacağı veya evlerini, bahçelerini süsleyeceği en ilgi çekici ve farklı fikirlerin birleşimiyle oluşmuş tasarım heykellerini biz yapıyoruz. Kullanacakları proje kapsamında istedikleri sayıda, istedikleri boyutta ve istedikleri malzemeleri kullanarak büyük bir titizlikle yaptığımız heykeller büyük beğeni kazanıyor.

Tasarımda Sonsuz Zarafet Bucros Art

Heykelciliğin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Dünyanın her yerinde eski uygarlıklardan kalma heykellerin gün yüzüne çıkmasıyla görmekteyiz. Bu heykeller geçmişten günümüze arasında bağ kurmaktadır. Günümüzde heykelcilik yapılan üç boyutlu formlarla farklı bir boyuta taşınmıştır. Modern unsurlardan etkilenen heykelcilik teknolojinin de gelişmesiyle sürrealist algı, moderniz bakış açısı ile heykel sanatına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle tasarım heykeller görüntü ve tarz olarak da farklılıklar göstermiştir. Endüstriyel Tasarım Heykel İmalatı, Teknoloji ve Heykeltıraşın Mükemmel Buluşması.

Heykel Tasarım Atölyesi 

Değerli ve uzman heykeltıraşlarımız büyük bir titizlikle 3D boyutlu tasarladıkları heykelleri proje kapsamına göre bahçelerde, parklarda, fuar alanlarında, otellerde, kullanabileceğiniz tasarım heykeller üretmekteyiz. Dekoratif ve modelleme kapsamında yatığımız tasarım heykeller üretim parkurlarımızda gerekli kontroller sonucunda kırılmaz özel Bucros Art ambalajları ile sizlere teslim edilmektedir. Tasarım heykel fiyatları ise kullanılan malzemelere, heykelin boyutuna, büyüklüğüne, siz değerli müşterilerimizin ekstra talebine, heykel üzerindeki işçiliğe göre değişiklikler göstermektedir. Projenizde kullanmak istediğiniz ve tasarımının yapılmasını istediğiniz tasarım heykellerinin fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2022 Yılına Damga Vuran Modeller

Deneyimli heykeltıraş ve uzman çalışma ekimiz istediğiniz konuya uygun veya kullanım alanlarına uygun tarzdaki tasarım heykelleri oluşturarak sizlere en güvenilir, en kaliteli ve en hızlı hizmeti biz veriyoruz. Hayvan figürleri, insan figürleri, eve eşyaları gibi formları kullanılacak alanlara göre boyutlandırıp tasarımı yapıyoruz. İstediğiniz her alana, boyuta ve malzemeye göre tasarlayıp üretimini yaptığımız tasarım heykeller ile hayatınızı güzelleştirin.

Tasarım Heykel Yapan Firmalar

Bucros Art Firmalara, Sanatçılara ve tasarımcılara heykel yapımı konusunda yardımcı olmak için kurulmuştur. Bu firmalar, sanatçıların ve tasarımcıların estetik ve işlevsel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır. Tasarım heykel yapan firmalar, sanatçıların ve tasarımcıların isteklerine göre özel heykel yapımı

Özel heykel yapımı, kişisel tercihleri ve istekleri doğrultusunda insanların kendi heykellerini yapmalarıdır. Bu, kişisel olarak bir sanatçıyla çalışmanın aksine, herhangi bir sanatçıya ihtiyaç duymadan kendi heykellerini yapabilmeleridir. Özel Tasarım büyük boyutta heykel imalatı için bize ulaşın.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir