Tasarım Aslan Heykelleri

Aslan heykeli büyük ve görkemli bir şekilde bugüne dek birçok yerde karşınıza çıkmış olabilir. Heykel çalışmaları dışında, aslanlarla belgesellerde, ulusal bayrakların üzerinde, resim çalışmalarında, çağdaş film ve edebiyat tasvirlerinde sıkça karşılaşmanız da olası. Aslan heykeli veya aslan kullanılarak yapılan çalışmalar günümüzde ortaya çıkmış bir trend değildir; tam aksine eski çağlarda bile aslanların kutsal mekanların ve hükümdarların bekçileri olduğu, güneşi sembolize ettikleri ve birçok inancı temsilen kullanıldığı bilinmektedir.

Tarihteki İlk Aslan Heykeli 

Tarihte ilk aslan tasvirleri Üst Paleolitik dönemde yaklaşık M.Ö. 13000 – 15000 yılları arasında yapılmıştır. İnsanlık tarihindeki ilk aslan heykeli ise Almanya’nın güneybatısında Svabya Alpleri bölgesinde Vogelherd mağarasında bulunmuştur. En eski aslan heykeli olarak ifade edilebilecek bu çalışma da tahmini olarak 32 bin yaşındadır. Aslan heykeli yapımı tarihte birçok uygarlıkta önemli bir yere sahiptir. Arkeolojik araştırmalarda özellikle Mısır ve Babil uygarlıklarının aslanlarla ilgili günümüze kadar gelen birçok çalışmasına rastlanmıştır. Yapılmış olan aslan heykeli, aslan figürü, aslan resmi ve daha birçok çalışma gösteriyor ki aslan her dönemde asaletin bir parçası olmuştur. Günümüze bakıldığında da değişen bir şeyin olmadığını, aslanın yine güç ve asaleti simgelemesi nedeniyle sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Aslanlar için gücü ve prestiji en iyi şekilde simgeleyen hayvan diyebiliriz; “ormanların kralı” yakıştırması bu nedenle yapılmıştır. Dolayısıyla şirket binası için aslan heykeli yaptırmak doğru bir seçimdir ve prestijinize olumlu bir katkı sağlar. Aslanı logo olarak kullanan markalar sinema, enerji içeceği, futbol takımı, otomotiv gibi birçok sektörde göze çarpmaktadır.

Aslan heykeli kullanımı ise günümüzde markadan bağımsız olarak bir tarz haline gelmiştir. Villa bahçesi için aslan heykeli, merdiven başı aslan heykeli, kapı girişi aslan heykeli gibi birçok dış ortama uygun aslan heykeli çalışmalarından bahsedebiliriz. Aslan heykelleri gerçekten de özellikle malikane gibi görkemli yapıların kapı girişlerine bambaşka bir hava katmaktadır ve boyutu ne kadar büyükse o kadar ihtişamlı durmaktadır. Elbette iç mekan aslan heykelleri de görünüş açısından salonunuza veya toplantı odanıza benzersiz bir görünüm katabilir. Ev dekorasyonu için farklı boyutlarda aslan heykelleri tercih ederek eşyalarınızın ve ev dekorasyonunuzun daha etkileyici olmasını sağlayabilirsiniz. İç mekan aslan heykeli yapımı veya bahçe için aslan heykeli özel üretim gibi konularda BUCROS olarak yanınızdayız.

Kapıda Aslan Heykeli

İlk çağlardan beri Orta Asya ve Türklerde aslanın kuvvet, kudret ve hükümdarlık sembolü olduğu görülmektedir. Anadolu’ya bakıldığında taş, mermer, ahşap, halı, kilim ve birçok minyatür çalışmasında aslana sıklıkla rastlanmaktadır. Günümüze kadar süregelen bu inanış en çok kapıda aslan heykeli veya peyzaj çalışmaları için aslan heykeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kapıda aslan heykeli kullanımı özellikle malikane statüsündeki birçok yapıda, çiftlik evi veya bahçeli işyeri girişi, rezidans kapısı gibi bölgelerde tercih edilmektedir.

BUCROS olarak mimari projenize ve tamamen size özel aslan heykeli imalatı yapıyoruz. Aslan heykeli modelleri çok çeşitli olarak ele alınabilmektedir. Oturan aslan heykeli, taçlı aslan heykeli, ayakta aslan heykeli, şaha kalkmış aslan heykeli, saldıran aslan heykeli veya kükreyen aslan heykeli gibi birçok çalışmayı size özel şekilde ve istediğiniz boyutlarda gerçekleştirebiliriz.

BUCROS heykel üretimi yapan en iyi firma olarak size üç boyutlu modelleme, kişiye özel aslan heykeli imalatı, iç mekan-dış mekan aslan biblo ve heykel üretimi gibi birçok farklı seçenek sunmaktadır. Özel yapım, 20 cm’den 6 metre uzunluğa kadar büyük boy aslan heykeli yapımı ile heykel üreten firmalar arasında açık ara en iyisiyiz.

Aslan Heykeli Üreten Firmalar

BUCROS aslan heykeli üreten firmalar arasında kalıcı ve en yaratıcı çözümleri ile ilk sırada gelmektedir. Tarihi aslan heykeli, mitolojik aslan heykeli, aslan kafası heykeli, duvar tipi aslan heykeli, salon ve ev tipi aslan heykeli, bahçe için aslan heykeli gibi çalışmaları atölyemizde üç boyutlu olarak modelleyerek kalıba döküyoruz ve “tam istediğiniz gibi” bir aslan heykeli üretimi gerçekleştiriyoruz. Deneyimli sanatkar ve heykeltıraşlardan oluşan kadromuzla sizin için en iyi aslan heykeli çalışmasına imza atıyoruz.

2005 yılından beri özel heykel üretim atölyesi olarak hizmet veren firmamız özellikle ülkemizin önde gelen takımlarından biri olan Galatasaray taraftarları için de büyük boy aslan heykeli üretimi gerçekleştirmektedir. Galatasaray aslanı heykeli, özellikle takımını seven ve bahçesinde / evinde sevgisini göstermek isteyen taraftarlar tarafından tercih edilmektedir. Bahçe için aslan heykeli bugün deneyimli teknik direktör Fatih Terim’in evinin bahçesinde dahi bulunmakta, hem bahçe görünümüne olan olumlu katkısı, hem görkemli duruşuyla Fatih Terim’in Galatasaray sevdasını ifade etmektedir. Eğer siz de bahçe için özel yapım Galatasaray aslanı heykeli gibi çalışmalar yaptırmak istiyorsanız BUCROS olarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye hazırız!

Aslan Heykeli Neyi Temsil Eder ?

-Aslan heykeli kraliyeti, gücü ve cesareti temsil eder.
-Aslan heykeli ayrıcalıklı bir durumu temsil eder.
-Aslan heykeli hükmetmeyi, korunmayı ve güvenlik temsil eder.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir