Mitolojik Heykel Üretimi

Fiberglas Mitolojik Heykeller 

Toplumların kendilerine özgü motifler ile süslenmiş mitleri bulunmaktadır. Günümüze kadar nesilden nesile aktarılan oldukça fazla mitolojik kültür oluşmuştur. Bu kültürel mirasların yansımaları mitolojik  karakterleri konu alan dizi, film, maket ve heykel gibi birçok farklı şekilde toplum arasında yaygınlaşmıştır. Sokak, park ve bahçe gibi alanları süsleyen birbirinden güzel mitolojik heykelleri hayatımız boyunca mutlaka görmüşüzdür. Estetik duruşları ile beğeni toplayan bu heykeller günümüzde yaşam alanlarının pek çok yerinde kullanılmakta ve karşımıza çıkmakta.

Mars ve Zeus, Athena Heykel Serisi 

Mitolojik heykeller süs ya da dekor olarak kullanılmanın dışında günümüzde reklam ve tasarım aracı olarak da sıkça tercih edilmekte. Özellikle ünlü markalar sıkça bu heykeller ile tanıtım kampanyaları düzenlemekte ve müşterilerinin dikkatini çekmektedir. Mitolojik heykel yapımı her geçen gün daha da popülerleşen bir akım haline gelmekte. Klasik heykel yapımının dışında fiberglas heykel yapımı oldukça fazla tercih edilmekte.

Fiberglas heykel yapımı nedir?

Fiberglas heykel yapımında kalıp ve modelleme aşamaları sonrasında ortaya çıkan tasarımın fiberglas malzemenin kalıpta birleşmesi ile oluşmaktadır. Fiberglas heykeller sert ve dayanımı yüksek
yüzeyler sunduğu için daha uzun ömürlü ve dayanıklıdırlar. Bu heykeller dayanıklı olmaları dışarıdan maruz kalacakları tehlikelere karşı da koruma sağlamaktadır. Çevre koşulları gibi pek çok beklenmedik duruma karşı fiberglas heykeller oldukça mukavemet gösterir.

Fiberglas mitolojik heykelleri mağaza tanıtım kampanyalarında, vitrinlerde, sergi alanlarında, park ve bahçelerde hatta genelleştirmek gerekirse günümüz dünyasında hemen her alanda görmek mümkün. Sanılanın aksine fiberglas heykel fiyatları da makul seviyelerdedir. İstenilen boyut, adet gibi parametreler sonrasında ürün fiyatlaması belirlenir. Fiberglas heykellerde boyutun dışında adet fiyat konusunda daha belirleyicidir. Silikon kalıp alınarak yapılan bu ürünlerde seri üretim maliyetleri düşürmektedir. Ancak mimari özel projeler için kalıp alınmadan da istenilen ebatlara uygun butik üretimler gerçekleştirilir.

Mitolojik Heykellerin Tarihçesi 

Heykelin tarihçesine göz attığımızda tarih öncesi dönemlere kadar bu kavramı duymak mümkün. Dünyanın ilk heykellerinden kabul edilen Güney Afrika sınırları içerisinde bir mağarada bulunan aşı boyası üzerindeki gravür izleri yaklaşık 75.000 yıl öncesinde yapıldığı söylenmektedir. O günden günümüze Antik Mısır, Mısır, İskandinav, Yunan mitolojileri ile birlikte çok daha popüler bir hal alan heykel kavramı gelmektedir. Mitolojik heykeller günümüzde özellikle restoranların en çok tercih ettiği dekorasyon ürünlerindendir.  İç mekan tasarımlarında dekoratif mitolojik heykeller ile etkileyici tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Bucros  Mitolojik Heykeller Özel Tasarım

Bucros Art olarak bizde ihtiyacınıza uygun tasarım sunmayı her zaman hedefleyerek en kaliteli ürünleri sizlere planlanan süre dahilinde sunmaktayız. İhtiyacınız olan mitolojik heykeller için yapmanız gereken bizler
ile iletişime geçmek. Fiberglas heykellerde alanın fiziksel yapısına göre heykel boyut ve seçimi yapmak gerektiğini de unutmamak lazım. Boyut, renk, sanatsal çizgiler profesyonellik isteyen hususlardır. Size özel tasarım seçiminde gerekli fizibilite çalışmasının yapılması ve sonucunda kusursuz bir ürün çıkarmak için Bucros kalitesini tercih etmelisiniz.

Fiyatlandırma ile ilgili boyut, özellik gibi pek çok parametre belirlendikten sonra nihai sonuca varılmaktadır. Mekanınızın tasarımını eşsiz bir hale getirecek fiberglas mitolojik heykeller için en kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile Bucros’ tan alacağınızın garantisini veriyoruz.
Fiberglas heykeller ve diğer tüm ürünler ile ilgili alanında uzman ekibimize iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilir ve özel tasarım heykeliniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mitolojik Heykel nedir

Mitolojik Heykel, bir sanat formunun bir alt türüdür. Genellikle, bir sanatçı tarafından yapılmış bir heykel, bir mitolojik karakteri temsil etmek için yaratılır. Bu tür heykeller, sık sık sanat galerilerinde ve sanat koleksiyonlarında bulunabilir.

Mitolojik Heykel İsimleri

1. Prometheus heykeli

Prometheus heykeli, İsviçre’nin Geneve şehir merkezindeki Cenevre Gölü üzerinde duran ve bir zamanların en yüksek binalarından biri olan Jet d’Eau’yun yanında bulunan bir anıt heykeldir. 1892 yılında yapılmıştır ve daha sonra 1904 yılında Jet d’Eau ile birlikte Geneve’nin en tanınmış simgelerinden biri haline gelmiştir.


2. Athena heykeli

Athena heykeli, Athena isimli Yunan tanrıçasını temsil eden bir heykeldir. Athena, ağır silahlı savaşçıların tanrıçasıdır ve kuzeybatı Anadolu’da bulunan Troya Savaşı’nda yer almıştır. Athena, güzel sanatların, bilimin ve adaletin tanrıçasıdır. Aynı zamanda, bir kuştan çıkan bir yunusun temsilcisidir. Athena, kabarık bir kuşun kafasına sahip bir kuştur ve kuşun kuyruğunda bir kılıç bulunmaktadır.


3. Apollo heykeli nerede ?

Apollo heykeli nerede? Antik Yunan mitolojisinde, Apollo, güneş tanrısıdır. O, müziğin, şiirin, tıbbın ve sporun tanrısıdır. Ayrıca, yılın başlangıcını kutlamak için bir festival düzenler. O zamanlar, yılın başlangıcı, güneşin tekrar doğuşunu kutlardı. Buna göre, Apollo, güneş tanrısıdır.


4. Era heykel büst

Era Heykel Büst, İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan ve İzmir Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen bir heykel büstüdür. Bergama Müzesi’nin koleksiyonunda bulunan bu heykel, M.Ö. 2. yüzyılda yapılmıştır. Heykel, kurşun döküm tekniğiyle yapılmıştır.


5. Demeter heykeltiras

Demeter’in heykeltırası, tanrıça’nın kızı Persephone’nin ölümünden sonra onun ruhunu araması iyiliği için yapılmıştır. Demeter, ağlamaktadır ve başında mavi bir çiçek vardır. Persephone’nin ruhu, onun yanında bulunmaktadır.


6. Ares heykelini kim yaptı ?

Ares heykelini yapan sanatçı aslında kim bilinmiyor. Bazıları onu Praxiteles’in yaptığını iddia ederken, bazıları da onun yapımında katkıda bulunan bir sanatçı olduğunu söyler.


7. Zeus heykeli gerçek boyutu nedir ?

Zeus’un gerçek boyutu ne kadar büyük olursa olsun, onun heykelinin gerçek boyutu 8.8 m’dir. Zeus’un heykeli, İskenderiye Müzesi’nde bulunan ve Mısır’dan getirilen bir eserdir.


8. Poseidon heykeli nerede ?

Poseidon heykeli, Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Akropolis’te yer almaktadır. Poseidon, deniz tanrısı olarak bilinir ve Akropolis’te yer alan bu heykel, onun deniz gücünü ve kabiliyetini yansıtmaktadır. Poseidon’un deniz kabiliyetini gösteren bazı detaylar, onun deniz kabiliyetini gösteren bazı detaylar, onun deniz kabiliyetini gösteren bazı detaylar, onun deniz kabiliyetini gösterir.


9. Hades heykeli hangi malzemeden yapılmıştır ?

Hades heykeli üçgen bir taban üzerine kurulmuş bir kubbe şeklindedir. Hades’in başı, üzerinde bir kasket bulunan bir küre şeklindedir. Gövdesi ise düz bir dikdörtgen şeklindedir. Hades’in kolları, onun yanında duran iki kürek arasındadır. Hades, küreklerinin bir ucunu tutuyor ve diğer ucunu küreklerin üzerinde duran bir kürek arkasında bırakıyor. Hades’in eli, küreklerin arkasındaki küreğin üzerindedir.


10. Nike heykeli hangi sanatçıya ait ?

Nike heykeli, sanatçı Carl Fredrik Reuterswärd tarafından yapılmıştır. 1983’te yapılmış olan bu heykel, New York’taki Rockefeller Center’da bulunmaktadır. Heykel, sanatçının daha önce yaptığı bir başka işten esinlenerek yapılmıştır ve sanatçı, daha sonra bu temaya daha fazla yer vermiştir.

En Çok İsmi Geçen Mitolojik heykel Hangisi ?

1. Antik Çağ’da yaratılan Athena Heykeli
2. Zeus’un kolunda bulunan Nike Heykeli
3. Roma Çağı’nda yaratılan Jupiter Heykeli
4. Egipt’te bulunan Horus Heykeli
5. Yunan Mitolojisi’ndeki Apollon Heykeli
6. Mozaik Görevlisi Atina Heykeli
7. Mezopotamya’da bulunan Ishtar Heykeli
8. İskandinav Mitolojisi’ndeki Thor Heykeli
9. Güney Asya’da bulunan Ganesha Heykeli
10. Kuzey Amerika’da bulunan Quetzalcoatl Heykeli

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir