King Kong Heykel Masaüstü

King Kong Hikayesi

King Kong, 1933 yılında sinemaseverler tarafından merakla beklenen bir filmdi. Bir merkeziyetçi film şirketi olan RKO, filmi çekti. King Kong’un başrolünde Fay Wray vardı. Kong, bir maymun ve filmde, bir grup bilim insanının ormanlı adada, garip bir yaratık aramalarını izliyordu. Kong, adada keşfedilen büyük bir maymun olarak ortaya çıkıyordu. Kong, ormanların kralı olarak kabul ediliyordu. Bilim insanları, Kong’u yakalamak ve New York’a getirmek istiyorlardı. Ancak Kong’un kötü yönetiminden kaçmak için kaçmaya çalışması, tüm planların bozulmasına neden oldu. Kong, New York’a getirildi ve orada, insanlar tarafından korkuyla karşılandı. Ancak Kong, insanların kötü muamelesinden sonra, bir helikopter tarafından düşürüldü ve öldü.

King Kong Heykeli Hangi Ülkede ?

King Kong Heykeli, 1933 yılında Amerikalı yönetmen Merian C. Cooper tarafından çekilen ve halen günümüze kadar kült klasik olarak kabul edilen bir film için kullanılan bir heykeldir. Heykel, New York City’deki Empire State Building’in zirvesine yerleştirilmiştir ve çoğu zaman, şehirdeki turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Bununla birlikte, King Kong Heykeli aslında ABD dışında birçok ülkede de bulunmaktadır. Örneğin, İngiltere’de, The Blackpool Tower’da, İspanya’da, Granada’daki Alhambra’da ve Japonya’da, Tokyo’daki Nippon Budokan’da bulunmaktadır.

King Kong Oyuncuları

Oyuncular arasında, çok ünlü olanların yanı sıra, bu dönemdeki yeni yükselen yıldızlar da bulunmaktadır. Oyunun başrollerinde, Tom Hiddleston ve Brie Larson yer alıyor. Tom Hiddleston, King Kong’u canlandıran İngiliz aktör ve şarkıcıdır. Brie Larson, Kong’un arkadaşı Ann Darrow’u canlandıran Amerikalı aktristtir. Ayrıca, John C. Reilly, Samuel L. Jackson ve John Goodman, bu filmde çok önemli rolleri oynuyorlar. Oyuncular arasında, Toby Kebbell, Thomas Mann, Corey Hawkins, John Ortiz, Jason Mitchell ve Shea Whigham’ın da yer aldığını not etmekte fayda var.

Masaüstü Ahşap Ceviz Kaideli King Kong Heykeli Bucros Art

Özel Tasarım Hediyelik aksesuarlar, arasında en çok satılan modeller arasında yer alan 28 cm yüksekliğinde, birbirinden şık özel renklerde boyanmış King Kong Heykel modelleri. Beton Döküm ile hazırlanan, Ahşap Ceviz renkli şık kaide.

King Kong Filmi Nerede Çekildi ?

Film, ABD’de, özellikle New York’ta ve Hawaii’de çekildi. Filmin çekildiği New York şehri, çok büyük ve modern bir şehir olarak gösterildi. Hawaii’deki sahneler ise, çoğunlukla yemyeşil bir ormanda ve ormanın ortasında bulunan bir mağarada kaydedildi. Film, ABD’nin en büyük ve en meşhur şehirlerinden birinde çekildiği için, bu ikonik film, Amerika Birleşik Devletleri’nin kültürel mirasından biri olarak kabul edilir.

King kong kitap yazarı

King Kong, 1933 yılında Merian C. Cooper ve Ernest B. Schoedsack tarafından yönetilen bir Amerikan korku gerilim filmidir. King Kong, bir AD ve EDV ürünü olan eski bir bilim kurgu filmi. Film, ünlü yaratık King Kong’un, ünlü yönetmen Carl Denham’ın davet ettiği bir grup araştırmacı tarafından keşfedilen mistik bir adaya götürülmesiyle başlar. Yaratık, adadaki canlı varlıkları çoktan terk etmişken, grup, King Kong’u yaşamış bulur. Yaratığın adaya getirilmesinden sonra, film, arzı endam etmeye çalışan bir maceraya dönüşür. King Kong, 1933 yılında yayınlanmış olmasına rağmen, kült klasik olarak kabul ediliyor ve hala popülerlik kazanıyor. Film, birçok film yapımcısının hayranlık duyduğu ve çok sayıda kitapla birlikte sinema tarihine geçmiştir. King Kong, birçok film yazarı tarafından büyük bir ilgiyle kaleme alınmış ve çok sayıda scifi ve fantezi kitabının yazarı olarak kabul edilmiştir.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir