Fiberglas Heykel İmalatı

Fiberglas Heykel Özellikleri

Fiberglas dayanıklı ve hafif cam elyafı, iki ana unsur tarafından yapıldığı için kozmopolit malzeme olarak tanımlayabiliriz. Sertliği ve direncinden sorumlu cam elyaf, aktarma ve taşıma özelliği bakımından reçine diyebiliriz. Fiberglas Reçine, üreten, silikon ve polyester gibi malzemelerin bir karışımıdır. Oldukça sağlam ve güçlü bir malzemedir. Atmosferik maddelere ve UV ışınlarına karşı direnç, düşük elektriksel ve termal iletkenlik, daha yüksek mekanik, ağırlık ve dayanıklılık gibi özellikleri sayesinde, birçok farklı uygulaması vardır. Heykel de bunlardan biridir. Fiberglas, kalıpların üretiminde hem de fiberglas heykellerin oluşturulmasında kullanılır.

Heykelde Üretiminde Fiberglas kullanımı 

Fiberglas heykel özellikleri reçine heykellerle aynıdır. Reçine heykel, güzel heykeller yapmak için mükemmel bir malzeme olan fiberglas malzeme ile dökülen bir sanat eseridir. Sadece çok hafif değil, aynı zamanda inanılmaz derecede dayanıklı ve dövülebilir olması, onu çok uzun süre dayanacağını bilerek istediğiniz karmaşık şekle kalıplamak için mükemmel bir malzeme haline getiriyor. Taş, porselen, bronz veya mermer gibi diğer herhangi bir ortam gibi görünmesi için boyanabilir ve sırlanabilir. O kadar çok yönlüdür ki, istediğiniz her şeyi yaratma özgürlüğü verir! Bu nedenle reçine sanattan çok daha fazlası için kullanılmıştır: teknelerde, çatı kaplamalarında ve hatta sörf tahtalarında kullanılır. Fiberglas Malzeme ile üretilen örnek modeller ;

Reçine Heykel Nedir ?

Reçine, poliüretan, silikon, epoksi ve polyester gibi malzemelerin bir karışımıdır. Bunların hepsi onu çok güçlü kılarken, yok edilemez değildir. Heykelinize bakarken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri, soğumaya başladığında ona ekstra sevgi vermektir. Soğuk sıcaklıklar reçinenin çatlamasına neden olabilir. Sıcaklık düştükçe malzeme büzülür. Sıcaklık yükseldiğinde malzeme genişler. Bu değişiklik malzemenin çatlamasına neden olur. Bu yüzden kış geldiğinde, onları güzel ve kızarmış tutmak için herhangi bir dış mekân reçine heykelini getirdiğinizden emin olun.

Özel Tasarım Heykeller İçin Fiberglas Kullanımı

Bucros Fiberglas Heykel İmalatı olarak fiberglas ve reçineden güzel heykeller tasarlamayı çok seviyoruz ve aynı zamanda zevk alıyoruz. Yaptığımız eserleri bazen tek bir koyu renk olarak bazen de birçok renk sıçratarak oluşturuyoruz. Bazen de şeffaf bile yapabiliyoruz. Fiberglas çok uyarlanabilir bir malzemedir. Çok esnek ve kolay dönüşebilir olması bakımından tercih ettiğimiz fiberglas malzemeyi, kamusal ve özel mekanlar için çeşitli heykeller yaratmak için kullanıyoruz. Hafif ve dayanıklılığı sayesinde farklı heykeller yapıyoruz. İçi boş bir heykel bile yapabilirsiniz. Üstelik daha dayanıklı ve daha ekonomik heykeller oluyor. Günümüzde kamusal alanlardaki birçok heykel fiberglas malzeme kullanılan malzemelerden yapılmaktadır. Bunun nedeni çok dayanıklı ve hafif olmasıdır.

Sert ve Dayanıklı Heykeller İçin Fiberglas 

Ayrıca bir sanat eserini koruyucu bir tabaka gibi çevrelemek için de kullanılır. Bu çok çeşitli sanat eserlerine de imkân verir. Heykel, bir yaşam alanının güzelliğine yeni bir boyut katar. Bucros Art olarak sizler için her alanda kullanabileceğiniz özellikte fiberglas ile üretilen güzel, zarif, kaliteli ve modern fiberglas heykeller tasarlıyor ve yapıyoruz.
Fiberglas heykel özellikleri bakımından çok yönlüdür. Büst ve dekoratif heykel yapımı için harika bir malzemedir. Çok dayanıklıdır ve bu sayede uzun ömür kullanılabilirler. Gözeneksiz yapısı vardır ve bu sayede yağmur ve kar gibi doğa olaylarından etkilenmez. Çok kolay şekil alır ve farklı renklere boyanabilir.

Dış Mekan Heykel Üretimi 

Bu sayede gerçeğe yakın heykeller yapabiliyoruz. Kolay temizlenir ve tam bir çevre dostudur. Fiberglas tasarım heykel özellikleri sayesinde Bucros  olarak deneyimli heykeltıraş ve tasarımcı ekibimizle yaptığımız tüm heykellerde kaliteyi önde tutuyoruz. İstediğiniz özelliklerde ve boyutlarda sizin için tasarlayıp ürettiğimiz fiberglas heykeller ile evinizi, iş yerinizi süsleyebilirsiniz. Fiyat konusunda bizimle iletişime geçebilir bilgi alabilirsiniz.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir