Dekorasyonda Yeni Yaklaşım Heykel

Heykeller herhangi bir alana güzellik ve ruh katar. Üç boyutlu tasarlanmış heykeller ise kalıcı bir izlenim yaratabilecek güçlü bir varlığa sahiptir. Günümüzde klasik tarzın dışına çıkarak tasarlanmış heykeller ev, işyeri ve toplumsal alanlarda öne çıkarak modern tarzda minimalist, tuhaf, gerçekçi, çağdaş ve soyut tarzları içermektedir.

Heykel İmalatında Kullanılan Materyaller

Dekorasyonda kullanılan heykel tasarımlar; metal, ahşap, taş, mermer gibi içeriklere sahip olabilir. Beton bile dekorasyonlarda kullanılan farklı bir malzemedir Beton kullanılarak tasarlanmış saksı, vazo gibi nesneleri hemen hemen her yerde görmek mümkündür. Ancak ev ve iş yeri dekorasyonlarında yeni yaklaşım metal heykeller oldukça sıklıkla kullanılmaktadır. Metal tablo ve duvar heykelleri oldukça yaratıcı ve ilgi çekici şekillerde tercih edilmektedir. Ev ve ofislerin duvarlarını istediğiniz tarza göre süslemeniz mümkündür. Bunun için şık ve ayrıcalıklı bir dokunuş eklenerek duvara asılacak heykeller oluşturmak için doğal şekiller ve geometrik şekiller de kullanılabilir.

Duvar Dekorasyonu İçin Heykel Seçimi 

Duvara asmak için kullanılan metal heykeller, demir ve diğer metallerdeki elementlerin tek tek kaynaklanmasıyla ve tek tek şekillendirilerek yapılır. Gerçek sanat eseri olarak öne sürülebilir tarzdaki duvar heykellerinin yapılabilmesi için tüm işlemler el işçiliği ile tasarlanarak yapılmaktadır.  3D tekniği kullanılarak tasarlanan duvar heykelleri oldukça ilgi görmektedir. İç içe geçmiş yapraklar, dallar ve renkli yapraklar ile doğanın uyumlu şekillerinden, soyut geometrilere kadar çok çeşitli temalar ve konular üç boyutlu olarak tasarlanmaktadır. 

3d Tekniği ile Heykel Üretimi

 

3D tekniği kullanılarak yapılmış duvar heykelleri ile bulunduğunuz ortama farklı bir enerji katarak farklılık yaratabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz her mobilya veya eşyanın stilini, ruhunu ve dekoratif ihtiyacını karşılık için demir, bronz, bakır veya kalay gibi malzemeleri çağrıştıran tonlarda veya değişik tonlamalarla oluşturulan metal duvar heykelleri gerçekten muhteşem. Özellikle el yapımı duvar heykelleri formatları, ağırlık ve ayırt edici özellikleri ile en kompakt ve zarif çalışmalardan büyük duvarlar için tasarlanan farklı çizgilere sahip heykel tasarımları ile yaşam tarzınıza renk katın.   Dekorasyonda yeni yaklaşım metal duvar heykelleri ağaç, yapraklar, hayvan figürleri, insan figürleri, çiçek, mistik ve otantik çizgilere sahip heykeller ile modern tarzda heykeller kullanabilirsiniz. Göz alıcı metal bileşimler ve heykel tasarımları bir ortamı anında daha büyüleyici ve zarif hale getirebilir.

Kalıcı Heykeller Üretmek için Fiberglasın Kullanımı

 

Dekorasyonda tasarım heykellerin en kalıcı, zarif ve görsel güzellik katan araçlar olduğunu biliyoruz. Heykeller üzerinde çalışılacak sınırları, kuralları ve özellikleri olmayan en güzel sanat eserleridir. Bu yüzden fiberglas tasarım heykeller eşsiz ve çok talep edilen dekorasyon araçlarından biridir. Çünkü heykeller başlı başına bir güzelliktir. Heykeller bulunduğu yeri canlı tutarak heyecan verir. Evin veya bulunduğu ortamın monoton duruşunu anında değiştirir ve ilgi odağı haline getirir. Modern ev dekoru heykelleri mekâna canlı bir dinamizm katar. Böylece gören kişide farklı duygular uyandırabilir ve düşünceye iter. Evinizde kullandığınız heykel tasarımları ile sizin aranızda hikayeleme yapmaya neden olarak konuğunuzla farklı alanlarda sohbet etmenizi sağlar.

Heykel Tasarımları İçin Bucros Art

Aynı şekilde bahçeler içinde dekorasyon amaçlı heykel tasarımları kullanılabilir. Bahçelerin de evin bir parçası olduğu düşünüldüğünde heykeller bitki ve çiçeklerin tek başına yapamadıklarını yapabilir. Onları kendisi ile bütünleştirerek huzur ve iç neşe duygusunu getirerek kalbinizi fetheder. Heykel seçimleri kişiseldir bu nedenle kendiniz için doğru heykeli seçmek gerekir. Bahçe dekorasyonu için seçeceğiniz heykel tasarımları bahçenizi gerçekten eşsiz ve özgün kılarken karakteriniz ve enerjinizle bir bütün oluşturacaktır. Az bakım gerektiren bahçe heykelleri sulama, gübreleme ve ayıklama gerektirmediğinden dört mevsim kullanabileceğiniz harika bir seçimdir. Havuz başında, ağaç açlarında, çiçek yanlarında, oturma alanlarının yakınlarında, bahçe girişlerinde kullanabileceğiniz heykel tasarımları ile yaşamınıza renk katın.

 

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir