Burçlara Göre Heykel Modeli

Akrep Burcu Heykeli

Aranızda, günlük burç yorumunu okumayan var mı? Biliyoruz ki pek çoğunuz alanında deneyimli astrologlara danışıyor, hatta onların sözünden çıkmıyorsunuz. O halde gelin, mekanınızı burcunuzun sembolü ile süsleyelim.

 

BUCROS’un özel olarak tasarladığı akrep, koç ve  boğa gibi burç sembollerine göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir; akrep burcunu temsil eden stoklu ürünlerimiz için e-ticaret sitemize göz atabilirsiniz…

 

Zodyak, Güneş’in yörüngesi olan ekliptiğe 8 derece açı yaparak uzanan, kemer şeklinde bir gökyüzü bölgesidir. Ayın ve gezegenlerin yörüngeleri Zodyak kuşağı içindedir.

 

Batı astrolojisinde ve eski astronomide, zodyak, her biri 30° gök boylamını işgal eden ve kabaca yıldız takımlarına karşılık gelen on iki burçtan oluşur: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık. Hediye Heykel Biblo Seçimleri.

Boğa Burcu Heykel Modelleri

 

Zodyak kelimesi, Antik Yunanca zōdiakòs kýklos’un Latinceleştirilmiş hali olan zōdiacus’tan türetilmiştir ve “küçük hayvanların döngüsü veya çemberi” anlamına gelir. İsim, on iki işaret arasında hayvanların ve mitolojik melezlerin önemini yansıtmaktadır.

 

Güzel Sanatlar Bahçesi’ndeki karasal heykel grubuna göklerden gelen eşlikçiler…

 

ABD’nin Cleveland eyaletinde bulunan Güzel Sanatlar Müzesi’nin 1927 yılında tamamlanan bahçesi, Güzel Sanatlar Bahçesi olarak da anılmaktadır.

Burçlara göre heykel seçimi 

Zodyakın on iki yıldız takımını simgeleyen semboller, bahçenin çevresinde sivrilen kaidelere dayanan madalyonlara oyulmuştur:

Koç burcu, koç ile,

Boğa burcu, boğa ile,

İkizler burcu, ikiz kardeşler ile,

Yengeç burcu, yengeç ile,

Aslan burcu, aslan ile,

Başak burcu, bakire figürüyle,

Terazi burcu, denge unsuruyla,

Akrep burcu, akrep ile,

Yay burcu, okçu figürüyle,

Oğlak burcu, keçi ile,

Kova burcu, su taşıyan bir ekipman ile,

Balık burcu ile balık ile sembolize edilmiştir.

 

Çağdaş sanatta zodyak heykellerinin en önemli temsilcisi: Davis Kasman

 

Amerikalı ressam ve heykeltıraş David Kasman’ ın metal malzeme ile çalıştığı ve 12 burcun sembollerini ele aldığı heykelcikler / biblolar, çağdaş sanatta astrolojinin en önemli yansımalarından biri olarak kabul edilmektedir.

 

 

 

 

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir