Bahçe İçin Heykel

Bahçe için heykel kullanımı günümüzde lüks sınıftaki birçok yapıda tercih edilmektedir. Çevrenizdeki bazı lüks semtlerde villa bahçesi için heykel tercih etmiş olan yapıları hatırlamanız genelde oldukça kolay olur; çünkü heykellerin genelde akılda kalıcı bir özelliği vardır. Heykellerin konumlandığı yer ile bütünleşerek hafızalarda “kalıcılık” etkisi oluşturduğu ispatlanmış bir gerçektir. Özellikle dış ortamlarda halka açık yerlerde heykel konumlandırılan noktalar kent içerisinde oldukça hızlı şekilde bilinirlik kazanmaktadır. Günümüzde kentlere ve bahçelere kazandırdığı sanatsal görünüm bir tarafa, birçok kişi için heykeller buluşma ve adres tariflerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir denebilir.

Bahçe Dekorasyonunda Heykel Kullanımı 

Heykellerin toplumda yarattığı bu çekicilik elbette kişisel veya kurumsal kullanım amacı ile planlanan projelerde de karşı konulamaz bir etki yaratıyor. Örneğin; işyeri bahçesi için heykel kullanımı özellikle prestiji düşünen birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Kişisel kullanımda da özellikle bahçe için kullanılabilecek heykel modelleri seçimi bahçe düzenleme ve peyzaj çalışmaları açısından oldukça önemlidir. Bahçe tipi heykeller yağmur, kar, güneş gibi dış ortam şartlarına karşı ve ayrıca uzun ömürlü olabilmeleri bakımından darbelere karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmelidir.

Dış Mekanda Hangi Heykeller Kullanılır ?

Soğuk ve Sıcak hava şartlarına dayanıklı olan heykel imalatı, BUCROS olarak geçmişten bugüne gelen dış mekan heykel imalatı konusundaki tecrübelerimizle en iyi bahçe heykelleri konusunda hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye hazırız. Firmamız bugüne dek birçok iş merkezi, AVM, karma yaşam projesi, restoran, sağlık tesisi, park, bahçe, eğitim kurumu, otel ve tesis için dış ortama uygun heykel yapımı gerçekleştirmiştir. 20 cm’den başlayarak 6 metreye kadar darbelere dayanıklı, renkli ve metalik heykeller BUCROS’ un sanatkar ve heykeltıraşları tarafından özel olarak üretilerek adresinize teslim edilmektedir.

Bahçe için heykel fikirleriniz varsa bizimle iletişime geçerek bahçe için özel üretim heykel nasıl yaptırılır bilgi alabilirsiniz. 2005’ten beri güneşte solmayan veya yağmurda bozulmayan heykel üretimi konusunda deneyimli BUCROS, düşüncelerinizi profesyoneller eşliğinde kağıda dökebileceğiniz, sonra da üç boyutlu olarak modelleyip üretim aşamasına getirebileceğiniz özel bir 3D heykel modelleme stüdyosu ortamına sahiptir.

Dış Mekanda Heykel Kullanımı

Dış mekanda heykel kullanımı çağdaş şehirleşmenin bir göstergesidir. Bugün kültür ve sanat anlamında kendisini bir çizgiye oturtmuş birçok kentte sıklıkla çeşitli heykel çalışmalarına rastlayabilirsiniz. Dış mekan için heykel imalatı ülkemizde son dönemlerde oldukça yükselen bir ilgiye sahiptir ve bu noktada profesyonel heykel imalatı ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

BUCROS olarak tamamen ihtiyacınıza yönelik çözümler geliştiriyoruz. İki boyutlu objelerin 3D tarama ve modelleme ile çoğaltılması, yeniden ölçeklendirilerek farklı boyutlarda iç veya dış mekana uygun heykel haline getirilmesi gibi birçok yenilikçi teknoloji BUCROS’ un uzman ekibi tarafından kullanılmaktadır. Fotoğraf üzerinden 3D modelleme ile dış mekan heykel yapımı konusunda da uzman olan firmamız özellikle anma ve saygı amacıyla şirketler için kurucu, patron, onursal başkan, CEO heykeli yaptırma gibi bir çalışma düşünenler için en profesyonel sonuçları sağlamaktadır.

BUCROS ekibi öncelikle fotoğraftan insan yüzü 3D modelleme çalışmaları gerçekleştirmekte ve en gerçekçi sonuçlar için bilgisayar ortamında düzeltme sağlayarak sizinle en doğru sonuç için iletişimde kalmaktadır. Dış mekan için heykel üretimi yapan firmalar arasında en ileri teknolojiye sahip olan BUCROS kalıba döküm, renklendirme ve son rötuş işlemleri için deneyimli sanatkar ve heykeltıraşlardan oluşan bir ekibe sahiptir. Dış mekanda kullanılacak heykel üretimi nasıl olmalı veya dış ortama dayanıklı heykeller konusunda bizden bilgi alabilirsiniz.

Bahçede Kullanılan Dekor Heykeller

Bahçede kullanılan dekor heykeller genelde prestijli mimari projelerin birer parçasıdır. Proje amacına, zevklere veya işyeri ise faaliyet alanına göre bahçe için sanatsal heykel üretimi, dış mekana uygun hayvan heykelleri, yağmura / güneşe dayanıklı soyut heykel imalatı veya metalik görünümlü krom kaplama heykeller günümüzde oldukça sık şekilde tercih edilmektedir.

Özellikle şehir planlaması ve belediyecilikte kentte yaşamış olan sanatçı heykeli birçok park ve bahçe projesi içerisine konumlandırılabilmektedir. Kadıköy Moda’da yer alan Barış Manço Heykeli veya yine Kadıköy’de yer alan Fenerbahçe’nin bir zamanki kaptanı Alex de Souza’nın heykeli bahçelerde kullanılan heykeller için iyi birer örnektir. Benzer şekilde Beşiktaş’ta bulunan İlham Gencer heykeli ve aslında ülkemiz çapındaki sayısız sanatçı heykeli park ve bahçeler için heykel imalatı yapan firmalar tarafından yapılan en görkemli çalışmalar arasındadır.

BUCROS bahçe, park, avlu ve akla gelebilecek diğer tüm mekanlar için en dayanıklı ve sanatsal çizgilere sahip heykel seçenekleri konusunda deneyimlidir. BUCROS, sanatın en zor dallarından biri olan kişiye özel heykel seçeneğini dilerseniz bahçe için dekorlar eşliğinde de size sunabilmektedir. Anaokulu, kreş, ilkokul, çocuk yuvası bahçesi için heykel ve dekor ve heykel üretimi, denizden etkilenmeyen otel plajı veya turistik tesis bahçe heykel-dekor imalatı ve gerçekleştirmeyi planladığınız diğer hayalleriniz için BUCROS size bir telefon kadar yakın.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir