At Heykeli Büyük Boy

At heykelleri neleri sembolize ediyor?

At heykelleri, Ortaçağ’dan bu yana gücü temsil etmektedir çünkü eski çağlarsa sadece komutanların at binme hakkı bulunurdu ve düşük rütbeli askerler savaş alanına yaya yolculuk eder ve aynı şekilde savaşırlardı.

Ortaçağ’da bir gence hitaben, “seni at üstünde görmek isterim” sözü söylenirse; bu gencin güç sahibi olması, askerse generalliğe kadar yükselmesine dair bir temennide bulunulduğu anlaşılırdı.

 Bazılarının görüşüne göre;

Bir bacağı havaya  kaldırılmış bir at heykelinin, yaralanan ancak savaşta ölmeyen bir biniciyle ilişkili olduğu,

Şaha kalkmış bir atın, savaş meydanında ölen bir biniciyi temsil ettiği ve

Dört ayağı yere basan bir at heykelinin, savaşla ilgisi olmayan bir nedenden ötürü, savaş meydanından uzakta ölen bir biniciyi temsil ettiği söylenir. 

Dünyanın en hızlı atı BREW, BUCROS için koşuyor…

Winning (Kazanan) Brew adlı bir at tarafından, 2008 yılında kazanılan Guinness Dünya Rekoru henüz egale edilemedi. 

Rekorun kırıldığı yarış; ABD’nin, Pennsylvania eyaletinde bulunan Penn Ulusal Yarış Pisti’nde koşulduğunda; (Kazanan) Brew, çeyrek mili (402 metre) 20.57 saniyede kat etti.

Brew, Penn Ulusal Yarış Pisti’nde dünya rekorunu kırdığında sadece iki yaşında, safkan bir kısraktı.

Fiberglas At Heykelleri

Safkanlar uzun mesafelerde yarışırlar ve parkur boyunca kendilerini hızlandırmak zorundadırlar. Safkanların uzun bacakları ve yağsız, kaslı vücutları vardır. Diğer atlardan daha uzun ve daha hafif olan safkanlar, mesafe koşularına özel olarak üretilmişlerdir. 

Tamamen size özel tasarlanacak ve üretilecek bir at veya farklı bir hayvan figürü talebiniz varsa, Bizimle İletişim kurabilir ve hayallerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Hayalleriniz için neşeyle ve keyifle çalışır, size en yüksek kalitede fiberglas malzemeden üretilmiş ürünleri güvenle ulaştırırız.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir