Aslan Heykeli

Pek çok farklı amaçlarla kullanılan heykel, sert veya plastik malzemelerin üç boyutlu sanat nesnelerine dönüştürüldüğü sanatsal bir biçim olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımlar, bağımsız nesnelerde, yüzeylerdeki kabartmalarda veya tablolardan izleyiciyi saran bağlamlara kadar değişen şekillerde somutlaştırılır. Heykel, kil veya diğer malzemelerden form ve figür yapma sanatı veya böyle bir sanatın ürünüdür. Bir heykel yapmak için sanatsal bakış açısının yanı sıra son teknoloji teknikleri de kullanmak önemlidir.

 

Buna göre tarihsel olarak üç farklı yaratma yöntemi ile yapılan heykel tanımlanabilir. Bu üç geleneksel heykel yapma yöntemi modelleme, oyma veya birleştirmedir. Bu yaratım türleri, üç geleneksel ana materyalden herhangi birini veya modern alternatifleri kullanarak yapılabilir. Dayanıklı heykel süreçlerinde orijinal olarak taş, metal, seramik, ahşap ve diğer malzemelerde oyma ve modelleme kullanılmıştır, ancak Modernizm‘ den bu yana neredeyse tam bir malzeme ve işlem özgürlüğü olmuştur. Ayrıca heykeller, gerçek hayattaki nesneler gibi gerçek boyutta olabilir veya bazen bir bina kadar büyük boyutlarda tasarlanabilir.

Bahçe İçin Aslan Heykeli Dekor

Günümüzde ev ve bahçe dekorasyonlarında sıklıkla heykel kullanılmaktadır. Heykel, çok eski zamanlardan beri insanların gözüne ve duygularına hitap eden sanat eserleridir. Özellikle mimari açıdan dekoratif bir ürün olarak kullanılır ve üretilir. BUCROS Art  olarak, heykel konusunda uzmanlaşmış ve yetenekli bir kadro ile, müşterilerimize istedikleri figürleri ustalıkla yapıyor ve beğenilerine sunuyoruz. En popüler ve yapmaktan en çok zevk aldığımız büyük boy fiberglas aslan heykeli de değerli müşterilerimizin beğenisine sunuluyor.

En Popüler Aslan Heykelleri

Firmamız, heykel modelleme basamağında ve yapımında geliştirilen en son teknolojiyi kullanarak ortaya eşsiz ve benzersiz ürünler koymaktadır. Verdiğimiz hizmetlerde sınır tanımadan kişiye özel heykel tasarımları da yapılmaktadır. Müşterilerimizin istediği heykeller, diledikleri ebat ve ölçülerde modellenerek yapılmaktadır. Bu anlamda hem evlerinize hem de iş yerlerinize özel tasarımları titizlik ve özveri ile yapıyoruz. Pek çok iş yerine dekorasyon olarak dilediğiniz figürleri yaparak siz değerli müşterilerimizin alanlarını güzelleştiriyoruz.

Aslan Heykel İmalatı 

Son zamanlarda hemen hemen pek çok alanda karşımıza çıkan aslan heykeli, farklı ülkelerde güç ve koruyuculuk anlamına geliyor. Özellikle kültürel anlamda bakıldığında, gücün ve ihtişamın simgesi haline gelen heykel modelleri , dekorasyon olarak kullanıldığında evlerin veya alanların daha görkemli görünmesine sebep oluyor. Sizler de dilediğiniz ebatta dış mekanlarınıza veya yaşam alanlarınızın içerisine bu anlamı korumak ve yaşatmak için aslan heykeli siparişi verebilirsiniz. Heykellerde kullanılan malzemeler, dış ve iç mekanlara uyumlu, yüksek mukavemet ve dayanıklılıkla üretilmektedir.

3D Aslan Heykelleri

Heykellerimiz yapım aşamasına alınmadan önce 3D modelleme teknikleri kullanılarak tasarlanıyor, daha sonrasında silikon malzemeden yapılan kalıplara döküm işlemi gerçekleştiriliyor. Döküm işlemi için polyester kullanılmaktadır. Bu sayede de dayanımları son derece iyi heykeller ortaya çıkarılır. Heykelin en önemli yönlerinden biri, sanatçının mekânı ve formları nasıl kullandığı ve kontrol ettiğidir. Bu nedenle sanatçının sanat eserini tasarlarken yükseklik, derinlik, hacim ve şekil gibi detayları dikkate alması önemlidir. Bu anlamda firmamız uzman heykeltıraşlar ile iş birliği yapmaktadır. Akılda Kalıcı ve uzun ömürlü heykel üretimi.

Özel Tasarım Aslan Heykeli Üretimi

Mekanlarınız için tasarladığımız heykeller,  özel dayanıklı ambalajlar ile sizlere teslim ediliyor. Bu sayede heykelleriniz son derece temiz ve ince hatlara sahip bir şekilde elinize geçiyor. Yaşam alanlarınız ve iş yerleriniz için dikkat çekici, kaliteli ve ustaca yapılmış heykellere sahip olmak için BUCROS Art firmamız ile iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. Sizlerin dilediği gibi heykeller tasarlayarak sizlere kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Özellikle aslan heykelleri  ve benzeri figürlere ilgi duyuyorsanız bizler, hayalinizdeki en güzel heykeli tasarlayarak sizlere ilham veriyoruz!

ASLAN HEYKELLERİ

Aslan figürü, on binlerce yıldır insanlar için önemli bir sembol olmuştur. Afro- Avrasya ülkelerinde görülen en eski grafik temsiller, aslanları; çok güçlü, strateji kurabilen, becerikli ve organize avcılar olarak gösterir. İlerleyen dönemlerde dini sembollerde yer alan aslanlar genellikle büyüler için tanrılara gönderilen aracılar olarak göze çarpar. Mısır’daki en eski kayıtlarda dişi aslan; halkı ve yöneticileri koruyan ve doğa olaylarına yön verebilen güçlü bir figür olarak karşımıza çıkar…

İnsan grupları, izole klanlar ve kabileler olmaktan; şehir devletlerine, krallıklara ve ülkelere doğru evrilirken, eski semboller yeni roller üstlenerek önemini korudu. Aslan ise tarih boyunca popüler bir sembol olarak kaldı.

İnsan silüetlerinin tanrı tasviri olarak kullanılmasıyla beraber aslan destekleyici figüre dönüştü. Dini sembolizmin sona ermesinin ardından; aslan erdem başta olmak üzere olumlu karakter özellikleriyle özdeşleştirildi.

Burada ilginç olan; aslan ile doğrudan temas etmeyen kültürlerinde aslan figürünü benimsemesi oldu. Zira, bu kültürlerde aslanın gerçek anatomisi tasvir edilemediğinden ve aslana var olmayan özellikler atf edildiğinden; ortaya son derece yaratıcı sonuçlar çıkmıştır.

 

Antik Mısır’da Aslan Heykeli Ne Anlama Gelir?

 

Yeni Krallık döneminde Nubian tanrıları Maahes (savaş ve koruma tanrısı, Bast’ın oğlu) ve Dedun (tütsü, dolayısıyla lüks ve zenginlik tanrısı) aslan olarak tasvir edildi. Maahes, Mısır panteonuna dahil oldu ve işgalci Yunanlıların Leontopolis, “Aslanlar Şehri” olarak adlandırdıkları şehirde, Aşağı Mısır’daki deltada bir tapınağa sahipti. Tapınağı, annesi Bast’ın ana tapınağına bağlıydı.

Eski Mısır sfenksi, bir insanın başını ve omuzlarını ve bir dişi aslanın vücudu ile bir arada gösterir. Heykel firavunların koruyucusu olan Sekhmet’i temsil etmektedir. Daha sonraki zamanlarda ise; firavunlar, tanrının soyundan geldiği düşünülen sfenks olarak tasvir edildi.

Ünlü Aslan Heykelleri Nerede Görülebilir?

●Nelson Sütunu (1843 yılında William Railton tarafından oyulmuş dört aslan) Trafalgar Meydanı’nda, Londra, Birleşik Krallık
●South Bank Lion (Coade taşındaki ilk heykellerden biri) Londra
●Ulusal Zooloji Parkı (Connecticut Bulvarı girişinin yanında iki uzanmış pirinç aslan)
●Sabır ve Cesaret (Edward Clark Potter tarafından Tennessee mermerinden yontulmuş 2 aslan Manhattan’daki New York Halk Kütüphanesi Ana Şubesinin ana girişinin yanında sergileniyor.)
●Ulysses S. Grant Anıtı, Batı Cephesi, Botanik Bahçesi, Washington D.C.
●Amerikan bayrağına çömelmiş dört koruyucu bronz aslan (Henry Merwin Shrady tarafından 1912’de oyulmuştur.)
●Ecclesia Dağı (ana giriş kemeri, Lion’s Arch olarak bilinir ve kemerin her iki ucunda beton döküm aslanlar nöbet tutmaktadır.

Aslan Heykeli Bahçede Nasıl Olur?

Her ne kadar ikiz aslan heykellerini kapı girişlerinde, mekanın muhafızları olarak görmeye alışkın olsak da; son dönemde peyzaj mimarları tarafından çim ve çalılar aslan başta olmak üzere pek çok hayvan figürünü simgeleyecek biçimde şekillendiriliyor. Hem çevre duyarlılığı hem de kalıcılık açısından önermiyoruz.

Aslan heykelleri alçı gibi farklı malzemelerden üretilebiliyor ancak biz Bucros’da sadece en kaliteli fiberglas malzeme kullanıyoruz.
Gelin, hayalinizdeki aslan figürünü sizin için yeniden 3 boyutlu olarak tasarlayalım. Modelleme aşamasının ardından fiberglas malzemeden üretelim. Deneyimli heykeltraşlarımızın ellerinde son rötuşları yapılan heykelinizi, kırılmaz özel Bucros ambalajı içerisinde kapınıza kadar teslim edelim.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir