3D Modelleme

3D modelleme ile heykel yapımı ev – ofis dekorasyonu başta olmak üzere şehir planlaması gibi birçok proje için günden güne önem kazanıyor. Bugün dünyadaki birçok önemli kenti ziyaret ettiğinizde, heykellere oldukça fazla yer verildiğini ve bu şekilde hem kentin tarihinin, hem de sanat geçmişinin herkesin anlayabileceği bir dilde ifade edilebildiğini kolaylıkla görebilirsiniz.

 

Heykel üretimi artık son zamanlarda ülkemizde de birçok yapı ve proje için vazgeçilmezler arasına yerleşti. En basit haliyle bugün yaşam alanlarına başka bir hava kazandırmak isteyenler bile artık ev dekorasyonu için heykel üretimi işlemini daha projelendirme aşamasında belirlemeye başlıyor. Kurumsal yaşamda birçok iş merkezi, toplantı odası ve showroom’lar heykellerle daha iddialı bir duruş sergilerken, bu yöntemle aynı zamanda kurumsal kimlik algısı da ziyaretçilerin karşısında güçlendiriliyor.

Simgesel bir binada yapılan restorasyon çalışmasını dekor haline getirmek, bir inşaat projesi için minyatür görünümü heykeller eşliğinde sunmak veya bugüne kadar yaptığınız işleri özel dekorlar ve heykeller ile sanatsal bir çerçeve içerisine almak daha dikkat çekici ve akıllarda kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Hayal gücünüzü hangi alanda olursa olsun gerçek yaşamın bir parçası haline getirerek misafirlerinize, ziyaretçilerinize veya iş ortaklarınıza yansıtmak sizi her zaman avantajlı duruma getirecektir. Yazının devamı için resimlerin sonrasına geçebilirsiniz 

3D modelleme ile heykel yapımı, iki boyutlu fotoğraf ve çizimlerden heykel ve dekor modellemesi yapma ve çok daha fazlası BUCROS’un sınır tanımayan hayal dünyasında sizi bekliyor. Kafanızdan geçen düşünceleri bizlerle paylaşarak gerçek dünyanın somut birer parçası haline getirebilir, evinizin veya işyerinizin en çok görünen yerine yerleştirebilirsiniz.

10 yılı aşan deneyimimiz ve deneyimli sanatkarlarımız ile BUCROS’un hayal gücünüze sihirli dokunuşunu keşfedin. BUCROS’ta 3D modelleme işlemi iki boyutlu görüntülerin üç boyutlu ortama aktarılması ile gerçekleştirilmektedir. BUCROS aynı zamanda elinizde bulunan fiziksel bir objeyi 3D tarama yolu ile yeniden modelleyebilir ve size aynısını dekor veya heykel olarak üretebilmektedir. Eğer heykelin daha büyüğünü yaptırma, heykelin boyutunu büyütme veya heykelin yüzü veya kafasını başka bir vücuda aktarma gibi fikirleriniz varsa BUCROS’un ileri düzey 3D modelleme teknolojisi ve deneyimli heykeltıraşları ile en gerçekçi ve etkileyici sonuçları elde edebilirsiniz.

BUCROS Türkiye’de en iyi mekan dekoru yapan atölye olarak tavsiye edilmektedir ve aynı zamanda soyut heykel imalatı, temalı dekor, yılbaşı dekoru, 3D obje üretimi ve daha birçok alanda kişiye özel tasarım heykel ve dekor yapımı gerçekleştirmektedir.

3D Heykel Üretimi

Sevdiğiniz birinin heykelini yaptırmak istiyorsanız bu konuda BUCROS’tan hizmet alabilirsiniz. BUCROS 20 cm’den 6 metreye kadar uzunlukta heykel üretimi gerçekleştirmekte ve özel koruyucu ambalajlar ile adrese teslimat gerçekleştirmektedir. Doğum günü için kişiye özel heykel tasarımı, sevgililer günü heykeli / biblosu yaptırma, yılbaşı hediyesi fotoğraftan heykel yaptırma, anneler günü için dekor heykel yaptırma, babalar günü biblo 3D heykel yapımı gibi konularda BUCROS’un profesyonel bakış açısından destek alabilirsiniz.

Firmamız bugüne kadar birçok sayıda ev ve farklı konseptte işyeri için özel tasarım 3D heykel ve dekor üretimi gerçekleştirmiştir. AVM, iş merkezi, karma yaşam projesi, sağlık tesisi, park, bahçe, şehir planlaması, eğitim kurumu, otel ve benzer yerlerdeki heykel ve dekor ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. BUCROS iç mekan ve dış mekan heykel / dekor çalışmalarını tercih edilen yere göre ve kullanım amacına göre gerçekleştirmektedir. Özellikle dış mekan heykel üretiminde doğal koşullara ve diğer çevresel faktörlere direnç gösteren malzemeler tercih edilerek uzun ömürlülük sağlanmaktadır.

3D Özel Tasarım Modelleme

BUCROS’ta tematik heykel yapımı sunulan hizmetlerden birisidir. Sevdiğiniz ve sonsuza dek yaşatmak istediğiniz birini veya işiniz, şirketiniz için önemli olan bir kişiyi BUCROS’un ileri düzey 3D heykel modelleme teknolojileri ile heykel haline getirebilir, istediğiniz bir tema içerisinde sunabilirsiniz.

BUCROS ürettiği heykel çalışmalarının sadece bir bölümünde teknolojiden faydalanmakta, heykel ve dekor çalışmalarını sanatsal boyuta taşırken heykeltıraşlarının el emeği ile son dokunuşları gerçekleştirmektedir. Firmamızın gerçeğe en yakın hali ile fotoğraftan 3D heykel yapımı modelleme çalışmalarını görebilmek için heykeli veya dekoru yapılacak olan kişinin / objenin birkaç farklı açıdan fotoğrafının sağlanması yeterlidir. Eğer sanat dünyasında oldukça hoşunuza giden heykeller varsa bunların replikasını da BUCROS’ta ürettirmeniz mümkündür.

BUCROS’ta üretilebilecek dekor ve heykel çalışmaları sadece hayal gücü ile sınırlıdır. Atatürk heykeli nerede yaptırılır, heykel yapımında uzman firmalar hangileridir, vitrin ve fuar için dekor üreticileri, sanat galerileri için heykel yapan yerler ve benzer birçok sorularınız için BUCROS size yardımcı olmaya hazır!

3D Modelleme Süresi

BUCROS’un bir kişi veya obje modelleyebilmesi için en az bir fotoğrafa ihtiyacı vardır. Elbette daha fazla fotoğraf sunulması daha gerçekçi sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. İki boyutlu fotoğrafı heykele çevirme, bilgisayar ortamında uzun süren bir modelleme sürecini gerektirmektedir.

BUCROS’un sunduğu bir diğer hizmet olan 3D obje kopyalama veya heykel klonlama gibi çalışmalar da sektöründe fark yaratanlar arasındadır. Biblonun aynısını yaptırmak, heykelin eşini yaptırmak, bir objenin aynısını kopyalatmak veya heykelin replikasını üretmek BUCROS’un ileri teknolojik cihazları ve uzman heykeltıraşları sayesinde artık son derece kolay. Özellikle müze ve sanat galerilerinde bazı durumlarda replika heykel veya dekor üretimi ihtiyaçları olabilmektedir. BUCROS, heykeli ve dekoru birebir 3D modellemekle kalmayıp boyutunu büyütebilir veya küçültebilir, tam da orijinalindeki haliyle renklendirebilmektedir. Özellikle sergilenmesi konusunda hassas olunan objeler, fotoğraflarla 3D olarak modellenebilip birebir aynıları yapılabilmektedir. Çalışmaların 3D modelleme süreci eldeki verilerin işlenebilirliğine ve isteklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ