3D Heykel Tasarım ve Üretim

Evinizi, ofisinizi, mağazanızı veya projelerinizi heykellerin dikkat çekici ve estetik görüntüsüyle süslemek istiyorsanız, 3D heykel tasarımı nasıl yapılır, 3D heykel üretim aşamaları nelerdir, üç boyutlu heykel üretimi ve üç boyutlu heykel imalatı yapan firmalar hangileridir gibi birçok soruya sahip olabilirsiniz. 3D heykeller bugün günümüzde birçok sektorel alanda özellikle etkisi yüksek bir pazarlama çalışması olarak değerlendirilir.

Yılbaşına yönelik ürün satışı yapan mağazalarda markaya özel yapım noel baba heykeli veya 3D yılbaşı geyik ve kızak heykelleri hem müşteriler, hem de ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görecektir. Tabii bu bir örnek; sosisli sandviç, hamburger, pizza gibi hazır gıda satışı yapan işletmeler de oldukça canlı ve iştah kabartan 3D yiyecek heykeli yaptırarak daha dikkat çekici bir görünüm elde edebilir. Özellikle özel günlerde birçok mağazanın vitrin 3D vitrin dekoru ve vitrinler için heykel yaptırmak gibi çalışmalara yöneldiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Giyim, gıda, hizmet, sağlık, inşaat, iletişim, kozmetik ve daha birçok sektör için 3D heykel tasarımı ve üretimi günümüzde oldukça önemlidir ve sıkça tercih edilmektedir.

BUCROS 3D heykel tasarımı ve üretimi konusunda Türkiye’nin önde gelen firmaları arasındadır. Özel renk heykel üretimi, istenen bir küçük objenin boyutunun büyütülerek 3D modellenmesi ve heykele dönüştürülmesi gibi üretim alanında yenilikçi teknolojiler ve yetenekli heykeltıraşlar ile hizmet veren firmamız bugüne kadar birçok iş ortağı ile sanatsal, cirosal ve marka bilinirliği yönünden geri dönüşü yüksek çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2005 yılından bu yana heykel imalatı firması olarak hizmet veren BUCROS, fuar ve etkinlikler için heykel yapımı, gerçekçi hayvan heykeli üretimi, tarihi eser heykel imalatı, heykelli aydınlatma, heykelli-dekorlu masa, AVM avlu veya bahçe heykelleri gibi birçok alanda hatırda kalan işlere imza atmıştır. Fotoğraftan veya çizimden 3D heykel yapımı, resimden heykel modelleme, minyatür objeleri heykele çevirme, heykel çoğaltma (klonlama), film karakterleri heykeli imalatı, özel yapım çizgi film dekoru, soyut heykel ve 3D duvar dekorları çalışmaları gibi sanatsal tüm düşünceleriniz için sizi BUCROS’ un sınırsız hayal gücü ile tanışmaya davet ediyoruz.

3D HAYVAN HEYKELLERİ

3D hayvan heykelleri en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Süt ve süt ürünleri satışı yapılan bir mağazada özel yapım inek heykeli, keçi-koyun heykelleri gibi süt hayvanları heykelleri bulundurulması dekorasyonu zenginleştirecektir. Gıda sektörü dışında simgesi at olan bir firmanın üç boyutlu at heykeli yapımı ile bina girişi at heykeli veya toplantı odası için özel yapım at kafası heykeli gibi çalışmalara yönelmesi dikkat çekici olacaktır. Hayvanat bahçesi veya park-bahçe için heykel üretimi de genellikle 3D hayvan heykelleri seçenekleri arasından tercih edilmektedir.

Üç boyutlu hayvan heykellerine en çok ilgi gösteren gruplardan biri de hiç şüphesiz çocuklardır. Üç boyutlu kedi heykeli yapımı, 3D köpek heykeli imalatı veya çocukların sevebileceği üç boyutlu kuş heykelleri tasarımı çekeceği ilgi ve yaratacağı kalabalık bakımından genelde firmaların ilk tercihi konumundadır.

3D FİBERGLAS HEYKELLER

BUCROS’ un uzman olduğu alanlardan biri de 3D fiberglas heykel üretimidir. Heykel üretiminde fiberglasın önemi oldukça fazladır. Fiberglas heykellerin özelliği dış mekanda darbelere dayanıklı ve hava şartlarına dirençli heykel yapımı sağlamasıdır. Özellikle dış mekanda kullanılacak ve güneşte solmayan, yağmurda matlaşmayan heykel imalatı için fiberglas kaplama yapılması önemlidir.

BUCROS olarak 20 cm’den başlayarak 6 metre uzunluğa kadar heykel ve dekor üretimi gerçekleştirebilmekteyiz. Meydan, alan, okul bahçesi, resmi bina, dönel kavşak ve birçok şehir planlaması çalışması için heykel üretimi gerçekleştiren firmamız yüksek teknoloji ile polyester veya sıkıştırılmış mermer tozu ile en gerçekçi ve dayanıklı seçenekleri size sunmaktadır. Metal görünümlü heykel üretimi imalatı çalışmaları için poliüretan heykeller, istenen renkte krom kaplama yapılabilmekte ve böylece gerçek bir metalik heykel görüntüsü elde edilebilmektedir.

MODELLEME HEYKEL ÜRETİMİ

BUCROS ekibi sanatkarlar ve deneyimli heykeltıraşlardan oluşmaktadır. Heykel veya dekor çalışmaları ile ilgili fikirlerinizi bize aktardığınızda veya çeşitli çizim / resim / fotoğraf örnekleri sunduğunuzda modelleme ile heykel üretimi gerçekleştirebilmekteyiz. Sanatkarlarımız özellikle heykel renklendirme – dış hava şartlarına dayanıklı heykel üretimi / kaplama konusunda çalışmalar gerçekleştirmekte ve heykeltıraşlarımız da kalıptan çıkartılan heykellere daha gerçekçi ve etkileyici bir görünüm için son dokunuşları gerçekleştirmektedir.

Elinizde bulunan bir objeyi 3D olarak çoğaltmak istiyorsanız BUCROS bu konuda size yardımcı olabilir. Tanıtım amaçlı dağıtılabilecek veya bulunduğunuz kentin güzelliklerini içeren heykel ve tarihi simgelerini BUCROS ile şık bir hediyelik eşya haline getirebilirsiniz. BUCROS size üç boyutlu hediyelik eşya üretimi konusunda da sınırları olmayan seçenekler sunar. Kişiye özel heykel, biblo, hediyelik heykel, mekan dekorasyonu için heykeller ve büyük boyutlu heykel imalatı konusunda modelleme ile heykel üretimi gerçekleştiren BUCROS ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir